Bull Ski & Kajakk - Toveis profilering av "svevende" sko

Dette displayet profilerer produktene både inne i butikken og fra utsiden. Displayet viser frem skoene på en god måte og stjeler ikke oppmerksomheten fra varene som fremstår "svevende".
Foto: Bull Ski & Kajakk

Spesialprodusert skovegg til sportsforretning

6 meter lang og 3 meter høy vegg med produktprofilering inne i butikk og ute på gaten. 

Bull Ski & Kajakk har flere butikker og nettbutikk. Her treffer du dedikerte fagfolk innenfor varegrupper, ski, kajakk, sykkel og løp. Gjengen hos Bull Ski & Kajakk ønsket et stort skodisplay til sin nye butikk på Røa.


Plexiglass er et utmerket valg til denne type display. Det transparente materialet gjør at selve displayet ikke stjeler oppmerksomheten fra de produktene som ønskes vist frem. Med plasseringen i vinduet, oppnås profilering både for kundene inne i butikken og fra gaten utenfor. Samtidig beholdes lyset og innsynet.

Her ble det benyttet flere helplater i klart plexiglass som er festet med profil i bunn og takfester på toppen. Kunden har selv bestemt plassering av hyllene på veggen.

Resultatet ble en skovegg som har lang levetid og som tåler sollyset godt, uten å gulne eller krakelere på sikt.

 

Les mer om Bull Ski & Kajakk her

 

Har du et prosjekt?

Kontakt en av våre spesialister, så kan vi hjelpe deg i gang.

Foto: Bull Ski & Kajakk
Foto: Bull Ski & Kajakk
Foto: Bull Ski & Kajakk

I forbindelse med ny butikk på Røa hadde vi et ønske om en stor skovegg hvor skoene er synlig både fra butikken og fra gaten utenfor. Vi ønsket en vegg uten forstyrrende elementer hvor skoene fremstod «svevende».

Etter inspirasjonssøk i sosiale medier fant vi ut at plexiglass kunne være løsningen. Vi kontaktet Plexon med våre tanker og ønsker. Etter en god dialog presenterte Plexon en skisse vi valgte å gå for. Ventetiden fra bestilling til levering og montering var spennende, vi hadde bare sett tegninger og var spente på hvordan løsningen skulle se ut når den kom på plass.

Resultatet ble rett og slett et skikkelig blikkfang som dekket alt vi ønsket oss i en enda kulere variant enn hva vi kanskje hadde turt å håpe på. Vi takker Plexon for et effektivt og godt samarbeid som endte med et helt perfekt resultat.

 

Kristoffer Moslet, Bull Ski & Kajakk AS

Vi skaper blikkfang med
kreative løsninger i plexiglass og LED

 

Med over 30 års erfaring med spesialproduksjon av plexiglass har vi en unik kompetanse som kommer våre kunder til gode. Med oss på laget kan du være trygg på at du får gode råd, kreative idèforslag og kostnadseffektive løsninger som varer. Med hovedkontor og produksjon i Vestfold, leverer vi raskt til hele Norge.

 

Kontakt oss

Relatert innhold

MG Motor - Messeutstyr levert av Plexon
Merkevareprofilering for MG

Vi har siden 2020 jobbet tett med MG og levert fullstendige messestander, skilt og butikki…

MG Profilering Subaru Sande Auto 01 (2)
Skilt til Subaru

Vi har levert skilt og forhandlerutstyr til mer enn 40 forhandlere over hele Norge, og job…

1
Merkevareprofilering til Bli Vakker-butikker

Balansen mellom et tydelig butikkonsept og profilering av merkevarer er viktig. Plexon har…

Fotografmillegran 3235
Gi nytt liv til bygninger med fasadepaneler

Enten du bygger nytt eller restaurerer gammelt, kan vi levere fasadepaneler i alle mål, me…

Gullkalven - pris laget i plexiglass av Plexon
Premier, priser & utmerkelser

Vi har et iboende behov for å bli sett av de rundt oss og anerkjennelse fra andre bidrar s…

Jarlsø Sjokkselger Meny Kvadrat
Display til dagligvarebutikker

Varetrykk og merkeprofilering er avgjørende for et godt salg også i dagligvarehandelen. Sa…